Strona wygasła! pl.mfirma.eu

Twoja strona nadal znajduje się na serwerze pl.mfirma.eu, ale nie jest widoczna w Internecie dla innych użytkowników. Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich funkcji naszego serwisu skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

Ok

Zabawy weselne


POCIĄG

Do zabawy należy zebrać maksymalną ilość osób, które kładą ręce sąsiadowi na ramiona i ustawiają się jedna za drugą "w wagoniki". Zespół muzyczny gra i śpiewa "Jedzie pociąg z daleka" i wszyscy "jadą". Zespół muzyczny co jakiś czas przerywa taniec i oznajmia, na jakiej stacji i w jakim kraju są goście. Jeśli dojechaliśmy do Francji, to tańczymy Kankana, gdy dojedziemy do Grecji , to tańczymy Zorbę, w Wiedniu tańczymy Walca, w Rosji Kazaczoka, w USA..., itd.

GORĄCE KRZESŁO

Ustawiamy 5 krzeseł, dookoła których będzie chodziło 6 osób. Gdy zespół muzyczny gra, goście chodzą dookoła krzeseł. Gdy zespół muzyczny przestaje grać, należy usiąść na krześle. Dla kogo zabraknie krzesła, ten odchodzi z zabawy, zabierając ze sobą jedno krzesło. Ostatni  uczestnicy pozostający na parkiecie wygrywają.

 

BALONIKI

Wybieramy kilka par. Zasada jest następująca - Panowie trzymają wężyki od pompek, w które wetknięte są baloniki, pompki leżą na kolanach panów. Panie mają za zadanie jak najszybciej napompować balony przez siadanie na pompce do momentu jego pęknięcia. Wygrywa ta para, której balon pierwszy pęknie.

CHŁOPIEC CZY DZIEWCZYNKA

Zabawa weselna w ramach zabaw oczepinowych. W zabawie bierze udział Para Młoda, która siada do siebie plecami na krzesłach. W tym czasie kapela przygrywa krótkie melodie. Na znak orkiestry, lub po zakończeniu utworu, Nowożeńcy odwracają się do siebie. Jeżeli obydwoje obejrzą się w tę samą stronę, to znaczy, że będzie chłopiec, jeśli w przeciwną, to dziewczynka. Zabawa powtarzana jest tyle razy, ile dzieci chce mieć Para Młoda.

SZNUREK

Dwóm osobom każemy stanąć na środku sali ze sznurkiem rozciągniętym między nimi. Goście weselni stają po jednej stronie rozciągniętego sznurka. Zabawa polega na tym, że w takt muzyki granej przez zespół muzyczny, wszystkie pary tańczą i w międzyczasie przechodzą pod rozciągniętym sznurkiem, raz w jedną, a następnie w drugą stronę. Osoby, które trzymają sznurek, podnoszą go na początku wysoko, ale z każdym przejściem wszystkich tańczących par na drugą stronę obniżają go coraz niżej. Osoby tańczące ze sobą muszą trzymać się cały czas blisko siebie, nie mogą się puścić. Odpada para, która dotknie sznurka lub w trakcie przechodzenia pod sznurkiem nie będzie się trzymać blisko siebie. Oczywiście wygrywa ta para, która zostanie na samym końcu.